0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
42 tayangan5 halaman

RPH 16

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1/ 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 6


TEMA: 4 : PERPADUAN KELAS: 6 AMANAH MINGGU: 16
UNIT: 11 : Gema Perpaduan MASA: 11.00-12.30 TARIKH: 13/7/2022
TOPIK: Balai Raya Muhibah TEMPOH: 90 minit HARI: Rabu
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.2 5.2.2 Murah Hati Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat: Murid berjaya bercerita dengan menggunakan kata majmuk
Menyenaraikan pelbagai kata majmuk. yang telah dikenal pasti dengan sebutan dan intonasi yang
Bercerita dengan menggunakan kata tersebut. sesuai.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Tatabahasa Buku Teks: 85
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid berbual bersama pasangan mengenai surat yang ditulis oleh setiausaha.
25 / 30 murid dapat mencapai objektif
Aktiviti:-
pembelajaran dengan baik dan diberi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
latihan pengayaan.
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid membaca dan memahami isi kandungan surat permohonan
2 / 30 murid dapat mencapai objektif
sumbangan kewangan pembinaan Balai Raya Muhibah.
pembelajaran dengan bimbingan dan
3. Murid dibimbing mengenal pasti pelbagai kata majmuk. (KBAT)
diberi latihan pengukuhan.
4. Murid dibimbing membuat persembahan cerita dengan menggunakan
pelbagai kata majmuk. (PBD)
___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Murid menyenaraikan pelbagai kata majmuk yang terdapat dalam surat
objektif pembelajaran dan diberi
mengikut kategori. (PBD)
latihan pemulihan.
6. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil.
7. Setiap kumpulan diminta membuat persembahan bercerita dengan
PdPC pada hari ini:
menggunakan kata majmuk yang telah dikenal pasti. (PAK 21)
Memuaskan /
Tidak memuaskan
Penutup:-
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
/ PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA PELAJARAN Pendidikan Muzik MINGGU 16


KELAS 6 AMANAH MASA 7.40-8.40 PAGI
TARIKH 13 JULAI 2022 HARI KHAMIS
RANGKAIAN GLOBALISASI
KOD
KOD STANDARD 4.0 MODUL APRESIASI MUZIK STANDARD 4.1.1
KANDUNGAN PEMBELAJARA
N

OBJEKTIF Diakhir pdp, murid akan dapat : KRITERIA 1. Menyatakan tahun zaman
Menyatakan tahun zaman Baroque dalam Baroque dalam muzik Klasik
PEMBELAJARAN KEJAYAAN Barat
muzik Klasik Barat
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

AKTIVITI
1) Murid diperdengarkan dengan muzik Klasik Barat
PERMULAAN
2) Murid disoal berkenaan irama muzik tersebut.

1) Membuat ulasan terhadap muzik Klasik Barat zaman Baroque yang


didengar dari aspek:
AKTIVITI UTAMA (i) nama komposer
(ii) negara asal komposer
(iii) judul karya muzik
AKTIVITI 1) Murid melalui proses pentaksiran bilik darjah.
PENUTUP 2) Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
PEMBELAJARAN
ALAF 21  Three Stray, One
 Round Table  Peta I-Think
 P. Koperatif Stay  Lain – lain :
 Think, Pair –  Role Play/Main  Pembentangan _______________________
 PBL Share Peranan ______
Hasil Sendiri
 P. Masteri  Hot Seat  Gallery walk  Deklamasi
 Inkuiri Pen. Sajak/Nyanyian

 PM. Masalah

 Buku teks  Internet  Radio / TV


BAHAN BANTU  Lain-lain :
 Kad manila  Eksperimen  Bola
BELAJAR (BBB) _______________________
 Powerpoint  Gambar /cerita  Field Marker

 Natura
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik lis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual
Ruang

ELEMEN
 Kreativiti & Inovasi  TMK  Keusahawanan
MERENTASI
KURIKULUM
(EMK)
 Membuat
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens Keputusan
KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat
BERFIKIR  Mentafsir Rumusan
 Menjana Idea  Mencipta Analogi
 Menilai

 Lembaran Kerja  Hasil Pembentangan  Lisan  Lain –


PENILAIAN  Pemerhatian  folio
 Tugasan individu / lain :
PENGAJARAN &  Kuiz kumpulan  Perbincangan __________
PEMBELAJARAN  Projek  Ujian  Senarai semak __________

 Komunikasi  Pemikiran Kritikal


ELEMEN 6K  Kolaboratif  Kreativiti dan inovatif
 Karektor  Kebangsaan

 26/30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

PEMULIHAN
KERJA SUSULAN
UNTUK MURID
PENGAYAAN
RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25

MATA PELAJARAN Pendidikan Muzik MINGGU 16


KELAS 5 AMANAH MASA 11.00-11.30 PAGI
TARIKH 13 JULAI 2022 HARI KHAMIS
RANGKAIAN GLOBALISASI
KOD
KOD STANDARD 2.0 STANDARD 2.1.4
KANDUNGAN PEMBELAJARA
N

OBJEKTIF Diakhir pdp, murid akan dapat : KRITERIA 1. Menyanyi mengikut dinamik
PEMBELAJARAN Mengaplikasikan dinamik kuat (f) dan lembut KEJAYAAN yang betul
(p)dalam nyanyian.
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

AKTIVITI
1) Murid diperdengarkan muzik dinamik kuat dan lembut
PERMULAAN
2) Murid disoal berkenaan dengan muzik dinamik tersebut.

1) Menyanyikan lagu mengikut dinamik yang betul.


AKTIVITI UTAMA

AKTIVITI 1) Murid melalui proses pentaksiran bilik darjah.


PENUTUP 2) Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
PEMBELAJARAN
ALAF 21  Three Stray, One
 P. Koperatif  Round Table  Peta I-Think Stay  Lain – lain :
 Think, Pair –  Role Play/Main  Pembentangan _______________________
 PBL Share Peranan ______
Hasil Sendiri
 P. Masteri  Hot Seat  Gallery walk  Deklamasi
 Inkuiri Pen. Sajak/Nyanyian

 PM. Masalah

 Buku teks  Internet  Radio / TV


BAHAN BANTU  Lain-lain :
 Kad manila  Eksperimen  Bola
BELAJAR (BBB) _______________________
 Powerpoint  Gambar /cerita  Field Marker

 Natura
KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik lis
PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual
Ruang

ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  TMK  Keusahawanan
KURIKULUM
(EMK)
KEMAHIRAN  Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat
BERFIKIR  Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan Keputusan
 Membuat
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir Rumusan
 Menilai

 Lembaran Kerja  Hasil Pembentangan  Lisan  Lain –


PENILAIAN  Pemerhatian  folio
 Tugasan individu / lain :
PENGAJARAN &  Kuiz kumpulan  Perbincangan __________
PEMBELAJARAN  Projek  Ujian  Senarai semak __________

 Komunikasi  Pemikiran Kritikal


ELEMEN 6K  Kolaboratif  Kreativiti dan inovatif
 Karektor  Kebangsaan

 26/30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan

PEMULIHAN
KERJA SUSULAN
UNTUK MURID
PENGAYAAN
