RPH MINGGU 25
RPH MINGGU 25
RPH MINGGU 25
THEME World of Self, Family and Friends TOPIC Module 6 - Food, please!
Main : Reading
FOKUS SKILLS
Complimentary : Reading
Main:
3.2 Understand a variety of linear and non-linear print and digital texts by using appropriate reading strategies.
CONTENT STANDARDS
Complementary:
3.2 Understand a variety of linear and non-linear print and digital texts by using appropriate reading strategies.
Main:
3.2.3 Guess the meaning of unfamiliar words from clues provided by visuals and the topic
LEARNING STANDARDS
Complementary:
3.2.2 Understand specific information and details of short simple texts
1. By the end of the lesson, most of the pupils will be able to guess the meaning
of unfamiliar words from clues provided by visuals and the topic.
LEARNING OBJECTIVES
2. By the end of the lesson, most of the pupils will be able to understand specific
8
DAY / DATE Tuesday WEEK / LESSON 25
4
TIME 9.00-10.00 DURATION 60 minutes
THEME World of Self, Family and Friends TOPIC Module 6 - Food, please!
Main : Writing
FOKUS SKILLS
Complimentary : Writing
Main:
4.2 Communicate basic information intelligibly for a range of purposes in print and digital media.
CONTENT STANDARDS
Complementary:
4.2 Communicate basic information intelligibly for a range of purposes in print and digital media.
Main:
4.2.3 Give simple directions
LEARNING STANDARDS
Complementary:
4.3.2 Spell an increased range of familiar high frequency words accurately in guided writing
1. By the end of the lesson, most of the pupils will be able to give simple
directions.
LEARNING OBJECTIVES
2. By the end of the lesson, most of the pupils will be able to spell an increased
range of familiar high frequency words accurately in guided writing.
SUCCESS CRITERIA Pupils can write a recipe for a dish.
LANGUAGE /
Imperatives (cooking directions)
GRAMMAR FOCUS
ACTIVITIES Pre-lesson
1. Pre-Lesson Task 5: Sit Down, Stand Up.
Lesson delivery
2. Ask pupils what the children’s dad was doing in the story – he was cooking omelettes. Ask pupils if
they have cooked a dish at home before. Talk to them about cooking to find out what they know.
Introduce cooking verbs using flashcards or mime: break, cut up, mix, fry, stir, serve. Write and leave
the words on the board.
3. Play a mime game using the verbs + some of the foods from Lesson 83.
4. Pupils work in groups of five. Give pupils the cut-up stages of the omelette recipe, one stage each.
They should read their stage and together decide which order to stand in. (HOTS)
5. Brainstorm together some ingredients for a Malaysian dish that all pupils know. Prepare some key
words in advance, such as coconut milk, onion, eggs, tomato, potato, chicken, spices, rice etc. Pupils
may work in their first language and you can supply the English translation. Explain that these are the
ingredients. (21st CA)
6. Explain that pupils will write a recipe for a dish. Hand out the gapped recipe and let pupils work in
pairs to complete it. Allow pupils to work with and help each other. (CBA)
Post-lesson
7. Post-Lesson Task 4: Correct The Error.
Flashcards to show cooking verbs, Cut-up stages of omelette recipe (one set per group of five), A
TEACHING AIDS
simplified recipe for a Malaysian dish with gaps for verbs and ingredients (see worksheet)
21st CENTURY ACTIVITY Round Table CCE Language
UNIT:
TEMA: ULANGKAJI
ULANGKAJI DAN PENTAKSIRAN
TAJUK: HAIWAN
STANDARD
5.1 Bahagian tubuh haiwan
KANDUNGAN
STANDARD
5.1.1-5.1.5
PEMBELAJARAN
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mengulangkaji tajuk-tajuk seperti di atas.
KRITERIA
Murid berjaya mengulangkaji dan menjawab soalan kuiz diberi oleh guru.
KEJAYAAN
1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu bagi unit 5. (KBAT)
2. Murid diberi soalan pentaksiran. (PBD)
AKTIVITI PAK-21 Quick Quiz (Kuiz Cepat) Free Discussion (Perbincangan Bebas)
Memerhati / Membuat inferens /
KPS Mengelas / Meramal /
Mengukur menggunakan nombor / Berkomunikasi /
KMS Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Soalan mengikut topic.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mengaplikasi Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TAHAP
4 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Eksperimen
PENGUASAAN (TP)
Kehadiran : _20___ / __22__
__20_ /_22__ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
__2_ /_20__ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________
UNIT:
TEMA: ULANGKAJI
ULANGKAJI DAN PENTAKSIRAN
TAJUK: HAIWAN
STANDARD
5.1 Bahagian tubuh haiwan
KANDUNGAN
STANDARD
5.1.1-5.1.5
PEMBELAJARAN
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mengulangkaji tajuk-tajuk seperti di atas.
KRITERIA
Murid berjaya mengulangkaji dan menjawab soalan kuiz diberi oleh guru.
KEJAYAAN
1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu bagi unit 5. (KBAT)
2. Murid diberi soalan pentaksiran. (PBD)
AKTIVITI PAK-21 Quick Quiz (Kuiz Cepat) Free Discussion (Perbincangan Bebas)
Memerhati / Membuat inferens /
KPS Mengelas / Meramal /
Mengukur menggunakan nombor / Berkomunikasi /
KMS Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Soalan mengikut topic.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mengaplikasi Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TAHAP
4 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Eksperimen
PENGUASAAN (TP)
Kehadiran : __19__ / __21__
__19_ /_21__ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
_2__ /__21_ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________
UNIT:
TEMA: ULANGKAJI
ULANGKAJI DAN PENTAKSIRAN
TAJUK: TUMBUHAN
STANDARD
6.1 Bahagian tumbuhan
KANDUNGAN
STANDARD
6.1.1- 6.1.4
PEMBELAJARAN
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mengulangkaji tajuk-tajuk seperti di atas.
KRITERIA
Murid berjaya mengulangkaji dan menjawab soalan kuiz diberi oleh guru.
KEJAYAAN
1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu bagi unit 6. (KBAT)
2. Murid diberi soalan pentaksiran. (PBD)
AKTIVITI PAK-21 Quick Quiz (Kuiz Cepat) Free Discussion (Perbincangan Bebas)
Memerhati / Membuat inferens /
KPS Mengelas / Meramal /
Mengukur menggunakan nombor / Berkomunikasi /
KMS Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Soalan mengikut topic.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mengaplikasi Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TAHAP
4 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Eksperimen
PENGUASAAN (TP)
Kehadiran : __20__ / __22__
_20__ /__22_ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
__2_ /_22__ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________
UNIT:
TEMA: ULANGKAJI
ULANGKAJI DAN PENTAKSIRAN
TAJUK: TUMBUHAN
STANDARD
6.1 Bahagian tumbuhan
KANDUNGAN
STANDARD
6.1.1- 6.1.4
PEMBELAJARAN
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mengulangkaji tajuk-tajuk seperti di atas.
KRITERIA
Murid berjaya mengulangkaji dan menjawab soalan kuiz diberi oleh guru.
KEJAYAAN
1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu bagi unit 6. (KBAT)
2. Murid diberi soalan pentaksiran. (PBD)
AKTIVITI PAK-21 Quick Quiz (Kuiz Cepat) Free Discussion (Perbincangan Bebas)
Memerhati / Membuat inferens /
KPS Mengelas / Meramal /
Mengukur menggunakan nombor / Berkomunikasi /
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Soalan mengikut topic.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mengaplikasi Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TAHAP
4 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Eksperimen
PENGUASAAN (TP)
Kehadiran : ___19_ / __21__
__19_ /_21__ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
__2_ /__21_ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________
AKTIVITI PDPC 5. Murid menjalankan aktiviti mengikut langkah-langkah dalam buku teks halaman 81-82. (PAK21)
6. Murid mencatat hasil pemerhatian dalam buku latihan mengikut jadual seperti dalam buku teks.
7. Murid menyenaraikan objek yang boleh menyalakan mentol dalam bentuk peta i-think. (PAK21)
8. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
9. Murid menjawab buku aktiviti halaman 51-54.
AKTIVITI PDPC 5.Murid menjalankan aktiviti mengikut langkah-langkah dalam buku teks halaman 81-82. (PAK21)
6.Murid mencatat hasil pemerhatian dalam buku latihan mengikut jadual seperti dalam buku teks.
7.Murid menyenaraikan objek yang boleh menyalakan mentol dalam bentuk peta i-think. (PAK21)
8.Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
9.Murid menjawab buku aktiviti halaman 51-54.
AKTIVITI PAK-21 Eksperiment (Eksperimen) i-Think Map - Peta Buih
Memerhati / Membuat inferens /
KPS Mengelas Meramal /
Mengukur menggunakan nombor Berkomunikasi /
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Buku teks 80-81, buku aktiviti, komponen elektrik.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Menganalisis Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TAHAP
3 Pentaksiran Bilik Darjah (PBD) Eksperimen
PENGUASAAN (TP)
Kehadiran : _20___ / __25__
_20__ /__25_ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
__5_ /_25__ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________