0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
4 tayangan3 halaman

RPH Jumaat

Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Unduh sebagai docx, pdf, atau txt
Anda di halaman 1/ 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2024/2025

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA INGGERIS MINGGU 10

TARIKH / HARI 24 MEI 2024 / JUMAAT MASA 08:30 -9:00 PAGI


KELAS 2 DINAMIK BIL. MURID 25
World of stories
TOPIC Unit 6: The old house
Content Standard:
Main: 4.3 Communicate with appropriate language form and style for a range
of purposes in print and digital media
UNIT / TAJUK Complementary: 4.3 Communicate with appropriate language form and style
for a range of purposes in print and digital media
Learning Standard:
Main: 4.3.3 Plan, draft and write simple sentences
Complementary: 4.3.1 Use capital letters and full stops appropriately in
guided writing at sentence level
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Main: At the end of the lesson, pupils will be able to write at least 6 sentences based on the substitution
table correctly.
Complementary: At the end of the lesson, pupils will be able to use capital letters and full stops in at least
6 sentences correctly.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pre-lesson: Pupils are introduced to nouns.
Lesson delivery:
1. Pupils look through Exercise 2 in Year 2 Step by Step Writing Module Part 1. Pupils do the recap.
2. Pupils can ask if there are any words that they don’t understand.
5. Pupils are guided through Year 2 Step by Step Writingm Module Part 1.
6. Pupils are called out randomly to make sentences based on the different substitution tables on the
board.
6. Pupils complete section A and B in Exercise 2.
Post-lesson: Pupils’ sentences are checked
REFLEKSI

_____ / _____ pupils were able to achieve the learning objectives and given enrichment exercise (s).
_____ / _____ pupils were able to achieve the learning objectives with guidance and given
reinforcement exercise (s).
_____ / _____ pupils were not able to achieve the learning objectives and given remedial exercise (s).

Catatan Choose an item.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2024/2025
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MUZIK MINGGU 9

TARIKH / HARI 24 MEI 2024 / JUMAAT MASA 9:00 – 9:30 PAGI


KELAS 3 EFEKTIF BIL. MURID 24

UNIT 2 : MALAYSIA KITA


KITA SATU KELUARGA / PERGERAKAN
UNIT / TAJUK 2.0 Modul Kemahiran Muzik
2.3 Bergerak Mengikut Muzik
2.3.1 Membuat pergerakan berdasarkan corak irama dari muzik yang
didengar.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat membuat pergerakan berdasarkan corak irama dari muzik
didengar.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

Bersoal jawab tentang pergerakan kereta api


1. Menerangkan OP .
2.Murid dibahagi dalam kumpulan
3. Murid melakukan aktiviti latihan 1 dan 2.
4. Murid membuat gerakan mengikut tempo dengan iringan lagu
Murid membuat persembahan di hadapan kelas secara berkumpulan.
Pentaksiran kendiri
Murid mengisi kad pentaksiran kendiri

REFLEKSI

___ / 24 murid mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


Refleksi
___ / 24 murid tidak hadir - ____________________________

Catatan Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 10


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2024/2025
TARIKH / HARI 24 MEI 2024 /JUMAAT MASA 11:00 – 12:00 TENGAH HARI
KELAS 5 DINAMIK BIL. MURID 26
Tajuk 2: Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
UNIT / TAJUK 2.2 Perpuluhan
2.2.1 Pembundaran perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat membundarkan empat perpuluhan
hingga tiga tempat perpuluhan dengan betul.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


AKTIVITI PERMULAAN (SET INDUKSI)
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan objektif pelajaran
dan kriteria kejayaan.
AKTIVITI UTAMA (AKTIVITI)
1. Murid membaca teks dengan suara yang lantang secara bergilir-gilir.
2. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku.
3. Murid menjalankan perbincangan tentang pembundaran perpuluhan.
4. Murid menyelesaikan soalan pembundaran perpuluhan dalam aktiviti berkumpulan.
Fill It In (Isikannya)
(PAK21)
5. Murid melengkapkan soalan uji minda dan cuba ini.
6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan jawapan uji minda
7. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka.
8. Murid bermain permainan tampal dan menang dalam kumpulan bertiga.
Games (Permainan)
(PAK21)
9. Murid melakukan perbincangan bersama guru untuk mengukuhkan lagi pemahaman.
10. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. (KBAT)
AKTIVITI PENUTUP (PENUTUP)
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang tajuk yang dipelajari dengan bimbingan guru.
2. Murid diberikan latihan atau soalan sebagai pengukuhan.
REFLEKSI

___ / 26 murid mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


Refleksi
___ / 26 murid dibimbing oleh guru.

Catatan Choose an item.
